Home

 

U9 DIVISION GAME SCHEDULE

DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 SANTITOS MADISON (6) vs WAUKEGAN JUVENTUS (7) 1 2:00PM
1/13/18 SANTITOS MADISON (6) vs MILWAUKEE LATINO (5) 1 3:30PM
1/13/18 WAUKEGAN JUVENTUS (10) vs ACE KENOSHA FIRE (3) 2 3:30PM
1/13/18 MILWAUKEE LATINO (13) vs ACE KENOSHA FIRE (1) 2 5:00PM
1/14/18 SANTITOS MADISON (10) vs ACE KENOSHA FIRE (1) 1 10:15AM
1/14/18 WAUKEGAN JUVENTUS (2) vs MILWAUKEE LATINO (3) 2 10:15AM

 

U10 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 SAN SEBASTIAN U10 (2) vs ACE KENOSHA FIRE U10 (0) 1 11:45AM
1/13/18 PUEBLA U10 (9) vs

ACE KENOSHA FIRE U10 (4)

2

1:15PM

1/13/18 PUEBLA U10 (5) vs ACE NORTH U10 (2) 2 4:15PM
1/13/18 SAN SEBASTIAN U10 (6) vs ACE NORTH U10 (3) 1 7:15PM
1/14/18 SAN SEBASTIAN U10 (2) vs PUEBLA U10 (4) 1 9:30AM
1/14/18 ACE KENOSHA FIRE U10 (0) vs ACE NORTH U10 (6) 2 9:30AM

 

U11 GOLD DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 ARROW MILLWORK U11 (4) vs SANTITOS MADISON U11 (5) 1 11:00AM
1/13/18 ACE NORTH U11 OSCAR (11) vs BURLINGTON U11 ORANGE (4) 2 11:00AM
1/13/18 ACE NORTH U11 OSCAR (1) vs SANTITOS MADISON U11 (10) 1 12:30PM
1/13/18 ARROW MILLWORK U11 (10) vs BURLINGTON U11 ORANGE (3) 2 4:15PM
1/14/18 ARROW MILLWORK U11 (10) vs ACE NORTH U11 OSCAR (4) 1 1:15PM
1/14/18 SANTITOS MADISON U11 (9) vs BURLINGTON U11 ORANGE (0) 2 1:15PM

 

U11 BLACK DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 ACE U11 GIL (5) vs BAVARIAN U11 (4) 2 2:00PM
1/13/18 RACINE FC U11 OSCAR (4) vs BURLINGTON BLACK U11 (4) 1 5:00PM
1/14/18 RACINE FC U11 OSCAR (2) vs BAVARIAN U11 (4) 1 6:30PM
1/14/18 BURLINGTON BLACK U11 (1) vs ACE U11 GIL (5) 2 6:30PM
1/14/18 RACINE FC U11 OSCAR (0) vs ACE U11 GIL (3) 1 7:15PM
1/14/18 BAVARIAN U11 (7) vs BURLINGTON BLACK U11 (3) 2 7:15PM

 

U12 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 JOGA BONITO MADISON U12 (4) vs ACE U12 JULIO (0) 2 10:15AM
1/13/18 KENOSHA CREW U12 (3) vs ACE U12 RIGO (4) 1 5:45PM
1/14/18 KENOSHA CREW U12 (5) vs JOGA BONITO MADISON U12 (2) 1 3:30PM
1/14/18 ACE U12 JULIO (2) vs ACE U12 RIGO (2) 2 3:30PM
1/14/18 KENOSHA CREW U12 (9) vs ACE U12 JULIO (2) 1 5:00PM
1/14/18 JOGA BONITO MADISON U12 (1) vs ACE U12 RIGO (6) 2 5:00PM

 

U13 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18

ACE U13 ARTURO (4)

vs

PUEBLA U12/13 (4)

1

11:45AM

1/13/18

REAL MADRID MADISON (7)

vs ACE U13 RIGO (8) 2 12:30PM
1/14/18 ACE U13 ARTURO (10) vs REAL MADRID MADISON (4) 1 11:45AM
1/14/18 PUEBLA U12/13 (2) vs ACE U13 RIGO (2) 2 11:45AM
1/14/18 ACE U13 ARTURO (8) vs ACE U13 RIGO (4) 1 2:00PM
1/14/18 REAL MADRID MADISON (5) vs PUEBLA U12/13 (5) 2 2:00PM

 

U14 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 ACE NORTH JUAN (6) vs PUEBLA U14 (2) 1 2:45PM
1/13/18 SANTOS MADISON U14 (3) vs SANTA FE U14 (DQ) 2 2:45PM
1/14/18 ACE NORTH JUAN (WIN) vs SANTA FE U14 (DQ) 1 11:00AM
1/14/18 PUEBLA U14 (2) vs SANTOS MADISON U14 (7) 2 11:00AM
1/14/18 ACE NORTH JUAN (4) vs SANTOS MADISON U14 (3) 1 12:30PM
1/14/18 SANTA FE U14 (DQ) vs PUEBLA U14 (WIN) 2 12:30PM

 

U15 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 ACE U15 DANIEL (3) vs NCU (4) 1 8:45AM
1/13/18 ACE PUMAS (1) vs LEONES DEL BAJIO (6) 2 6:30PM
1/14/18 ACE PUMAS (2) vs ACE U15 DANIEL (5) 1 5:45PM
1/14/18 NCU (2) vs LEONES DEL BAJIO (7) 2 5:45PM
1/14/18 NCU (8) vs ACE PUMAS (0) 1 8:00PM
1/14/18 ACE U15 DANIEL (4) vs LEONES DEL BAJIO (6) 2 8:00PM

 

U16 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 ACE U16 SAUL (6) vs REAL MADRID MADISON (3) 1 1:15PM
1/13/18 NCU U16 (2) vs REAL MADRID WAUKEGAN (2) 2 7:15PM
1/14/18 ACE U16 SAUL (3) vs REAL MADRID WAUKEGAN (1) 1 2:45PM
1/14/18 NCU U16 (3) vs REAL MADRID MADISON (3) 2 2:45PM
1/14/18 ACE U16 SAUL (1) vs NCU U16 (4) 1 4:15PM
1/14/18 REAL MADRID MADISON (6) vs REAL MADRID WAUKEGAN (10) 2 4:15PM

 

U17/18 DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 WAUKEGAN U17 JUVENTUS (6) vs PUEBLA (5) 1 8:45AM
1/13/18 ACE U17 OSCAR (3) vs WAUKEGAN U17 JUVENTUS (6) 1 10:15AM
1/13/18 ACE NORTH U17 (4)  vs PUEBLA (3) 2 5:45PM
1/13/18 ACE U17 OSCAR (2) vs ACE NORTH U17 (3) 2 6:30PM
1/14/18 ACE U17 OSCAR (4) vs PUEBLA (4) 1 8:45AM
1/14/18 WAUKEGAN U17 JUVENTUS (4) vs ACE NORTH U17 (3) 2 8:45AM

 

HS GIRLS DIVISION GAME SCHEDULE
DAY TEAM A vs TEAM B FIELD TIME
1/13/18 ACE HS GIRLS (6) vs REBEL HS GIRLS (2) 1 8:00AM
1/13/18 OAK CREEK HS GIRLS (4) vs ONE GOAL (4) 2 8:00AM
1/13/18 ACE HS GIRLS (4) vs ONE GOAL (4) 1 9:30AM
1/13/18 REBEL HS GIRLS (4) vs OAK CREEK HS GIRLS (8) 2 9:30AM
1/14/18 ACE HS GIRLS (2) vs OAK CREEK HS GIRLS (2) 1 8:00AM
1/14/18 REBEL HS GIRLS (1) vs ONE GOAL (8) 2 8:00AM